Jaka herbata jest najzdrowsza. OTO 6 RODZAJÓW ZDROWYCH HERBAT

Udostępnij
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

Oto, co sześć topowych herbat może zrobić dla Ciebie. Poznaj co jest najlepszego w czarnej herbacie a co w zielonej, białej i 3 innych herbatach. Dlaczego unikać herbaty na odchudzanie

Herbata to najbardziej popularny napój na świecie, po wodzie i jest pełna właściwości zdrowotnych. Oto, co sześć topowych herbat może zrobić dla Ciebie.
Popularne artykuły, które również interesują innych:

loading…CZARNA HERBATA I JEJ KORZYŚCI ZDROWOTNE
Czarna herbata jest najczęściej spotykana odmianą i stanowi około 75 procent światowego zużycia herbaty. Podobnie jak wiele innych herbat, wytworzona jest z liści Camellia sinensis, roślin których liście są zazwyczaj walcowane i fermentowane, a następnie suszone i kruszone. Czarna herbata ma lekko gorzki smak i zawiera najwięcej kofeiny bo około 40 miligramów na filiżankę. Dla porównania filiżanka kawy zawiera od 50 do 100 mg.
Korzyści zdrowotne: Czarna herbata zawiera wysokie stężenie przeciwutleniaczy, znanych jako teaflawina i tearubigina, których działanie wiąże się z obniżaniem poziomu cholesterolu, mówi Rebecca Baer, zarejestrowany dietetyk z Nowego Jorku. Badania wykazały, że ludzie, którzy piją trzy lub więcej filiżanek czarnej herbaty dziennie mogą obniżyć ryzyko udaru mózgu o 21 procent.

ZIELONA HERBATA I JEJ KORZYŚCI ZDROWOTNE
Zielona herbata ma bardziej delikatny smak niż czarna. Liście wysuszono i po obróbce cieplnej szybko zebrano, co zatrzymuje proces fermentacji. Zawiera około 25 miligramów kofeiny na filiżankę.
Korzyści zdrowotne: Zielona herbata jest pełna antyoksydantów zwanych katechinami. Podgrupa znana jako EGCG może odpędzić wszystko od raka do chorób serca, mówi Karen Collins, zarejestrowany dietetyk i doradca żywienia na American Institute for Cancer Research w Waszyngtonie. Jedno z badań wykazało, że każda filiżanka zielonej herbaty spożywana codziennie może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych o 10 procent.

HERBATA OOLONG I JEJ KORZYŚCI ZDROWOTNE
Oolong jest podobny do czarnej herbaty, ale jest fermentowany w krótszym czasie, co daje bogatszy smak. Zawiera około 30 miligramów kofeiny na filiżankę.
Korzyści zdrowotne: Ta herbata może pomóc w utracie wagi. „Oolong aktywuje enzym odpowiedzialny za rozpuszczanie trójglicerydów, postaci tłuszczu, który jest przechowywany w komórkach tłuszczowych,” mówi Baer. Jedno z badań wykazało, że kobiety, które piły herbatę Oolong spalały nieco więcej kalorii w ciągu dwóch godzin, niż te, które piły tylko wodę.
hotto.pl-jakie-herbaty-sa-najsdrowsze-6-najlepszych-herbat-harbata-na-odchudzane
BIAŁA HERBATA I JEJ KORZYŚCI ZDROWOTNE
Liście te są zbierane, gdy są bardzo młode, więc biała herbata ma znacznie łagodniejszy smak niż jakakolwiek innej odmiany, nie wspominając o mniejszej ilości kofeiny, około 15 miligramów na filiżankę. Herbata w liściach może  zawierać więcej przeciwutleniaczy niż herbatę w torebkach, bo liście są mniej przetworzone.
Korzyści zdrowotne: Biała herbata to kolejna zdrowotny wielozdaniowiec. Oferuje on taki sam potencjał odnośnie układu krążenia i walki z rakiem jak inne herbaty, mówi Joe Simrany, prezes Stowarzyszenia Tea USA, w Nowym Jorku. A niektóre badania sugerują, że może dawać korzyści osobom z cukrzycą. W badaniu na zwierzętach opublikowanych w czasopiśmie Phytomedici odkryto, że spożywanie białej herbaty spowodowało poprawę tolerancji glukozy oraz zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL. Niektórzy eksperci uważają, że może to ostatecznie mieć analogiczny wpływ na ludzi.
Bądź na bieżąco >>> hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ hotto

HERBATY AROMATYZOWANE I KORZYŚCI ZDROWOTNE
W tej kategorii, aromatyczne dodatki, takie jak cynamon, skórka pomarańczowa, melisa czy lawenda, są dodawane do czarnych, zielonych lub białych liści herbaty.
Korzyści zdrowotne: Herbaty aromatyzowane mają te same poziomy przeciwutleniaczy i te same korzyści zdrowotne jak te niearomatyzowane. Te aromatyzowane super-owocami takimi jak jagody, mogą zawierać nawet więcej przeciwutleniaczy, mówi Lisa Boalt Richardson, ekspert od herbat z Atlanty i autor książki „The World In Your Teacup”. Lepiej omijać te słodzone odmiany w butelkach: Lepiej nie spozywać tego dodatkowego cukru, mówi Baer, który ostrzega również, że aromatyzowane napoje herbaciane często są rozwodnione. „Niektóre mają tak małą ilość przeciwutleniaczy, że trzeba by wypić 20 butelek, aby uzyskać ilość z jednej  zaparzonej filiżanki,” mówi.

HERBATY ZIOŁOWE I KORZYŚCI ZDROWOTNE
Technicznie, ziołowe herbatki nie są w ogóle herbatami. Są zazwyczaj pewną kombinacją suszonych owoców, kwiatów i ziół. Odmiany ziołowe nie zawierają kofeiny. Unikaj herbat ziołowych na odchudzanie, które mogą zawierać niebezpieczne środki przeczyszczające a które rozleniwiają jelita i przez to pogłębiają problemy z trawieniem a w dłuższym czasie mogą przyczynić się do powstawania zaparć.
Korzyści zdrowotne: Odnotowano mniej badań mieszanek ziołowych niż tradycyjnych herbat, ale jedno badanie opublikowane w Journal of Nutrition wykazało, że picie trzech filiżanek dziennie herbaty z hibiskusa może pomóc obniżyć ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem tętniczym. Sugerują też, że rumianek herbata może pomagać zasnąć a mięta uspokaja żołądek.
Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


źródło: realsimple.com/health/nutrition-diet/healthy-eating/types-of-tea

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | HUMOR | Tajemnicze | ŚmieszneZwierzęta | BUZZ | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | hot | CzasNaZioła | travelfreeads | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje