10 najskuteczniejszych domowych przepisów na podagrę wg chorych na tę chorobę

Udostępnij
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

TA LISTA WYGRAŁA W SOCIAL MEDIACH, WŚRÓD OSÓB CHORYCH NA PODAGRĘ (DNĘ MOCZANOWĄ) NA NAJLEPSZE NATURALNE DOMOWE PRZEPISY STOSOWANE I ZGŁOSZONE JAKO NAJSKUTECZNIEJSZE. BARDZO CENNY RANKING !!!

To powinno zainteresować każdego, niezależnie czy już choruje na dnę czy nie choruje.
Chorzy na dnę podali 10 najskuteczniejszych naturalnych sposobów na tę chorobę. A im w końcu można wierzyć !!!
Jak przykra to choroba, to wiedzą chorzy i wiedzą oni również, że trzeba zrobić wszystko żeby nie doprowadzić do odkładania się kwasu moczowego w stawach, bo bardzo trudno się go wypłukuje z organizmu
Popularne artykuły, które również interesują innych:

loading…


10 naturalnych i popularnych wśród chorych na dnę domowych leków na dnę moczanową (inaczej podagrę). Ranking i przepisy

Dna moczanowa zwana też podagrą to rodzaj zapalenia stawów, który może zaatakować różne części ciała, takie jak kostki, kolana, ręce, nadgarstki, ale przede wszystkim duży palec u nogi. Najczęściej chorują na nią mężczyźni (często chorzy na cukrzycę typu 2 i otyli), którzy stosują niezdrową dietę, spożywają  nadmiernie mięso i wszelkiego rodzaju mocniejsze trunki (nie mylić z nałogiem).
Objawy podagry obejmują ostry ból, zapalenie stawów, powodujące obrzęk i nadwrażliwość. Wiele osób cierpiących na podagrę eksperymentuje z naturalnymi domowymi lekami, różnymi miksturami. Jaka jest definicja domowego leku? To po prostu lek wykonany z produktów dostępnych w domu.

Oto ta lista, czyli najbardziej popularne naturalne domowe leki stosowane i zgłoszone przez cierpiących na dnę moczanową (podagrę):

1. OCET JABŁKOWY :
Ocet jabłkowy jest uważany za króla, wśród domowych leków na dnę i jest on najbardziej popularny w głosowaniu przez social media. Ocet jabłkowy pomaga alkalizować organizm i łagodzi ostry ból.
JAK CHORZY NA DNĘ STOSUJĄ OCET JABŁKOWY – Wiele osób cierpiących na dnę zgłasza ,że pije 1-2 łyżki surowego niefiltrowanego i organicznego octu jabłkowego w szklance wody. Niektórzy piją to 2-3 razy dziennie dla lepszych wyników. Ocet jabłkowy może być również stosowany do leczenia miejscowego. Można moczyć stopy przez około 30 minut w miednicy z gorącą wodą i octem jabłkowym w proporcjach 4 do 1. Można też namoczyć czystą, suchą szmatkę w occie jabłkowym i owinąć go wokół obszaru dotkniętego na około 15 minut.

2. SODA OCZYSZCZONA:
Kolejnym bardzo popularnym domowym środkiem leczniczym jest, dla cierpiących na dnę, soda oczyszczona. Podobnie jak ocet jabłkowy , soda sprawia, że organizm staje się bardziej zasadowy. JAK STOSUJĄ – Wielu spożywa 1/2 łyżeczki w szklance wody. Niektórzy powtarzają to przez cały dzień, aż spożyją co najmniej 3 łyżeczek sody oczyszczonej. Pomaga to obniżyć stężenie kwasu moczowego zapewniając jednocześnie ulgę w bólu. Unikaj jednak tego domowego środka, jeśli cierpisz z powodu wysokiego ciśnienia krwi i postaraj się ograniczyć spożycie soli w posiłkach w ciągu dnia podczas przyjmowania sody. Soda oczyszczona ma bardzo wysoką zawartość sodu. Maksymalna zalecana dawka wynosi 4 łyżeczki w ciągu dnia.

hotto.pl-podagra-dna-moczanowa-domowe-sposoby-przepisy-dieta-moczanowa
3. WIŚNIE I CZEREŚNIE:
Wiśnie i czereśnie są znane jako bardzo skuteczne w leczeniu skazy moczanowej i obniżaniu stężenia kwasu moczowego z uwagi na ich dobre właściwości przeciwutleniające.
JAK STOSUJĄ – W jednym badaniu przeprowadzonym wśród 600 osób cierpiących na podagrę, stwierdzono, że spożywanie pół szklanki wiśni lub czereśni dziennie (10-12 wiśnie lub czereśni) spowodowało 35% zmniejszenie ryzyka wystąpienia kolejnego ataku dny moczanowej. Dla tych jedzących 2 lub nawet 3 takie porcje w ciągu dnia, ryzyko spadło do 50%! Lecz jest to niestety zbyt dużo cukru, co może powodować inne dolegliwości zdrowotne. Najlepszą rekomendacją po sezonie jest zastosowanie ekstraktu z wiśni aby w ten sposób uniknąć nadmiernego spożycia cukru.

4. IMBIR / LUB KURKUMA:
Potężne związki przeciwzapalne obecne w imbirze i kurkumie mogą być bardzo pomocne w łagodzeniu bólu i zapalenia w przypadku dny moczanowej.
JAK STOSUJĄ – W zasadzie wystarczy odciąć mały kawałek wielkości 2-3 cm i gotować przez około 20 minut a potem pić jak herbatę. Można również dodać imbiru i / lub kurkumę do przygotowywanych potraw. Niektórzy jedzą mały kawałek na surowo każdego dnia. Inni używają go miejscowo, aby zmniejszyć obrzęk wykonując pasty z imbiru wodą, a następnie stosują je na dotknięty obszar, pozostawiając go na miejscu przez około 30 minut.

5. WODA:
Bardzo proste, wszyscy ją mamy. Pij dużo i wypłukuj nadmiar kwasu moczowego z organizmu. Bycie dobrze nawodnionym jest jednym ze skutecznych sposobów ograniczania zaostrzeń dny moczanowej.
JAK STOSUJĄ – Pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie, ale jeśli można, to dlaczego nie 12 ? Upewnij się, że butelka wody jest z tobą wszędzie. Noś butelkę przy sobie od rana do nocy i uzupełniaj ją przez cały dzień.

6. SOK Z CYTRYNY:
Kolejnym naturalnym domowym sposobem, który pomaga alkalizować ciało, zmniejszając stężenie kwasu moczowego we krwi, jest picie soku z cytryny.
JAK STOSUJĄ – Wiele osób cierpiących na dnę wyciskają pół cytryny do szklanki wody i piją do trzech razy dziennie. Inni dodają jeszcze 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej. Pamiętaj, sok z cytryny jest również bogaty w witaminę C, która również pomaga na dnę.

7. NASIONA SELERA:
Innym popularnym naturalnym domowym środkiem, który pomaga obniżyć poziom kwasu moczowego i zapobiec podagrze, według wielu osób na nią cierpiących, jest ekstrakt z nasion selera. Nasiona selera po prostu pobudzają nerki powodując, że wydalają one więcej kwasu moczowego z organizmu. Powodują że odwiedzamy łazienkę częściej i oddajemy więcej moczu.

8. SÓL EPSOM:
Nie ma lepszego środka do stosowania miejscowego w leczeniu ataku dny moczanowej niż sole Epsom, powszechnie używane przez wielu na relaks mięśni i bóle. Obecność magnezu, który jest zasadowy minerałem w soli Epsom pomaga również w leczeniu dny moczanowej.
JAK STOSUJĄ – Wystarczy dodać 1 do 2 szklanek soli Epsom do kąpieli i moczyć całe ciało lub stawy, przez co najmniej 30 minut.

Bądź na bieżąco >>> hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ hotto

9. BROMELINA:
Bromelaina jest związkiem obecnym w ananasach. Enzymy znajdujące się w nim są często zalecane dla cierpiących na dnę, ponieważ mogą obniżyć stężenie kwasu moczowego i złagodzić stan zapalny spowodowany dną moczanową. e, I znowu, bromelaina jest także pełna witaminy C, który jest dobra na dnę. Bromelaina jest również uważana za naturalny środek przeciwbólowy dla wielu innych dolegliwości a sam ananas zalecany do jedzenia w czasie odchudzania.

10. WITAMINA C:
Bardzo popularna witamina dla cierpiących na dnę. Nie zapominajmy o witaminie C. Liczne badania wykazały, jak skuteczna w obniżaniu poziomu kwasu moczowego we krwi jest witamina C.

I NA KONIEC KILKA CENNYCH RAD OD  OSÓB CHORYCH NA PODAGRĘ:
– Wreszcie, nie zapominaj aby dać odpocząć, jak tylko to możliwe, swoim chorym stawom, gdy cierpisz na podagrę i nie nadużywać ich bo tak można się szybciej wyleczyć.
– Unoszenie nóg pomaga również złagodzić ból powodując przepływ krwi do danego obszaru ciała.
– Zminimalizuj czas obciążania stawów.
– Nie wstydź się i korzystaj z kuli unikając niepotrzebnego nacisku na dotknięty staw.
– Można również schłodzić stawy, jeśli potrzebujesz tymczasowej ulgi w bólu. Aby złagodzić ból i stan zapalny stosuj woreczek z lodem, kilka razy dziennie przez około 20 do 30 minut za każdym razem.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…goutandyou.com/gout-and-natural-home-remedies/

Zapisz

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | HUMOR | Tajemnicze | ŚmieszneZwierzęta | BUZZ | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | hot | CzasNaZioła | travelfreeads | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje