Gdy boli głowa lub dopada migrena i nie wiemy co robić i jak leczyć
Są różne SPOSOBY NA BÓL GŁOWY I MIGRENĘ. Najprościej jest oczywiście wziąć tabletkę ale przecież można skorzystać z metod naturalnych
ZRÓB SWÓJ NAPÓJ NA BÓL GŁOWY A NAWET NA MIGRENĘ
Napój jest prosty do wykonania a składniki prawie zawsze mamy w swojej kuchni. Ten napój szybko wyrównuje elektrolity i po jego wypiciu ból głowy ustępuje bardzo szybko. Niektórzy sądzę, że to brak sodu w organizmie powoduje, że dopada nas migrena. Wystarczy go dostarczyć organizmowi, żeby ból głowy minął.
A oto ten przepis na napój dzięki, któremu szybko pozbędziesz się bólu głowy a nawet migreny:
Do jego wykonania jest potrzebna:
– 1 szklanka wody,
– sok z jednej cytryny,
– 1 łyżeczka soli himalajskiej (jeśli takiej nie masz, to może być wyjątkowo każda inna sól, zwłaszcza kłodawska i najlepiej różowa)
Wszystko należy wymieszać i szybko wypić.
Jeśli ból nie jest jeszcze duży lub nie jest to ból migrenowy można napój zrobić z połowy składników na jedną szklankę wody.
Cóż takiego jest w soli himalajskiej – otóż SÓL HIMALAJSKA jest bardzo bogata w minerały, niezbędne pierwiastki i elektrolity (w sumie to prawie 120 zdrowych elementów, które leczą blisko setkę różnych dolegliwości).
Na końcu wpisu możesz zobaczyć na filmie KROK PO KROKU JAK ZROBIĆ TEN NAPÓJ NA MIGRENĘ I POZBYĆ SIĘ JEJ W CIĄGU 1 MINUTY
Jeśli nie mamy możliwości zrobienia w/w napoju, połóżmy się na chwilę z zamkniętymi oczami a na czoło (a czasami i na zamknięte oczy) połóżmy chłodny kompres (może być nawet ze zmoczonego w zimnej wodzie ręczniak) – ta metoda jest również bardzo dobra na BÓLE GŁOWY U DZIECKA.
O co chodzi z tymi elektrolitami i dlaczego warto mieć swój własny napój izotoniczny
Elektrolity, czyli jony i chlorki sodu ( sód, potas, magnez) znajdują się w naszej krwi, osoczu, płynach tkanek, są ważne dla prawidłowej pracy serca i układu nerwowego, w utrzymywaniu ciśnienia osmotycznego i prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej.
WAŻNE:
– Objawy niedoboru elektrolitów – gdy dopada nas ból głowy, wysokie ciśnienie, arytmia serca, zawroty głowy, omdlenia, zawroty głowy, wysoka temperatura, torsje, biegunka, intensywnie trenujemy może dojść do odwodnienia i utraty elektrolitów.
– Jak uzupełnić niedobory elektrolitów
CO O TYM SĄDZISZ
Zostaw komentarz na: facebook.com/ZdrowieHotto
Bądź na bieżąco >>> hotto.pl, czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ hotto
– w łatwy sposób można elektrolity uzupełnić przez picie wysoko mineralizowanej wody, soku pomidorowego, kakao, jedzenie moreli suszonych, bananów (uzupełnienie potasu) jedzenie pestek dyni, migdałów, gorzkiej czekolady (uzupełnienie magnezu) jak również pijąc WŁASNY NAPÓJ IZOTONICZNY
Jeśli trenujesz może zrobić swój własny NAPÓJ IZOTONICZNY aby uzupełnić utracone w czasie treningu płyny i elektrolity.
Napój izotoniczny, który uzupełni utracone elektrolity jest wskazany gdy trening jest intensywny i trwa ponad 40 minut. Ten domowy izotonik jest dobry nie tylko dlatego, że jest zdrowy i tani ale również dlatego, że nie zawiera cukru a co za tym idzie nie ma dużo kalorii. Można go przygotować przed treningiem. IDEALNY PO TRENINGU.
Do jego zrobienia potrzebujemy:
– 1/2 l świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy
– 1/2 l wody
– ¼ łyżeczki soli (najlepiej himalajska lub morska).
Wszystkie składniki mieszamy i wypijamy po treningu.
WAŻNE:
W przypadku utrzymującego się bólu głowy warto kontrolować ciśnienie. Warto też wiedzieć jak rozpoznać udar mózgu / wylewu krwi do mózgu i dlaczego trzeba szybko znaleźć się w szpitalu >>> więcej na temat udaru mózgu tutaj >>>
W tym poniższym filmie proporcje są inne – jeśli chcesz możesz zwiększyć ilość soli himalajskiej do 2 łyżeczek (ale jedna w zupełności wystarczy jeśli ból migrenowy nie jest bardzo duży).
A oto i przepis krok po kroku na napój dzięki, któremu pozbędziesz się bólu migreny w 1 minutę !
źródła: pannaannabiega.pl/trening/napoj-izotoniczny-jak-zrobic-go-w-domu/, youtube.com/embed/eNSAowWJvgs, poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/uzupelnianie-elektrolitow-jak-uzupelniac-elektrolity-w-organizmie_41284.html