Potężny lekarz natury, który leczy anginę, opryszczkę, candidę, grypę i…

Udostępnij
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

Najpotężniejsze a trochę zapomniane zioło, które niszczy anginę, opryszczkę, Candidę i grypę, łysienie i…
Nawet nie wiesz, że możesz mieć w ogródku lub w doniczce w kuchni najpotężniejszego lekarza natury.
Niezwykle potężne zioło, trochę niestety zapomniane a dziś 6 PRZEPISÓW do zastosowania natychmiasthotto.pl-NA GRZYBICĘ, CANDIDĘ, OPRYSZCZKĘ, TRĄDZIK A NAWET NA ŁYSIENIE

Zioło, trochę niestety zapomniane a dziś 6 PRZEPISÓW do zastosowania natychmiast

Tymianek jest rośliną wiecznie zieloną. Występuje w wielu odmianach, ale najczęstszą odmianą jest Thymus vulgaris. Tymianek jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych ziół eterycznych w aromaterapii.

Historia tymianku – Tymianek ma długą i fascynującą historię.

Używany był przez wszystkie starożytne cywilizacje Morza Śródziemnego jako roślina lecznicza. Zarówno Hipokrates i Dioscorides opisali jego zastosowania w swoich pismach. Starożytni Egipcjanie używali go do balsamowania.

Starożytni Grecy palili go jako kadzidło w swoich świątyniach i wykorzystywali w kąpieli dla zwiększenia odwagi. W średniowieczu, tymianek był umieszczany w sypialni, aby odpędzić koszmary, a rycerzom dać odwagi. Był wykorzystywany na pogrzebach, aby zapewnić zmarłym bezpieczne przejście w zaświaty.

Tymianek używano również jako antybiotyk (nasączano nim bandaże).

WŁAŚCIWOŚCI I KORZYŚCI ZDROWOTNE TYMIANKU:

Tymianek (thymus vulgaris) i pozyskiwany z niego olejek tymiankowy był i jest stosowany do leczenia:

– zakażeń układu oddechowego,

– jest on przydatny na przeziębienie, ból gardła, astmę, grypę, kaszel, koklusz, zapalenie oskrzeli, katar i zapalenie krtani,

– na infekcje dziąseł i jamy ustnej (takie jak pleśniawki, zapalenie dziąseł) stosować w paście do zębów lub do płukania jamy ustnej (2-3 krople olejku zakroplić do szklanki ciepłej wody),

– wiele badań wykazało, że może działać wykrztuśnie i może zwiększyć wydzielanie śluzu w leczeniu suchego kaszlu. Zaleca się, wdychać olejek z tymianku z umiarem, bo zbyt dużo inhalacji może powodować odwrotny skutek.

Podobne artykuły, które również interesują innych:

loading…


Tymianek jest jak silny antybiotyk, ma działanie wykrztuśne, antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, moczopędne, przeciwskurczowe i jest bardzo skuteczny w sezonie przeziębień i grypy.

Poza tym, ma zdolność do zabijania mikroorganizmów i pomaga wyeliminować toksyny i wzmocnić układ odpornościowy.

Tymianek jest również skuteczny środek stosowany do leczenia:

– osłabienia fizycznego i psychicznego,

– jest bardzo użyteczny w leczeniu depresji,

– na bezsenność i

– na odzyskanie sił po chorobie,

– uważa się, że może zwiększyć pamięć i inteligencję, pobudzając krążenie i koncentrację oraz zwiększając ciśnienie krwi, jeśli jest zbyt niskie – przez to może zapewnić niesamowite efekty dla ciała i umysłu!

Olejek tymiankowy jest przeciwbakteryjny:

– jest stosowany w roztworach do dezynfekcji rąk przed operacją.

– może zniszczyć gronkowce – tymianek jest jednym z wielu olejków aromatycznych, które posiadają zdolność do niszczenia drobnoustrojów 90% w ciągu 3 godzin, gdy jest stosowany w nawilżaczu.

POPULARNE ARTYKUŁY, które również interesują innych:
loading...Dodatkowe zalety i zastosowania obejmują:

– tymianek zabija grzybicę paznokci

– zabija pasożyty

– może być stosowany na Candidę

– jest przydatny w leczeniu zakażeń dróg moczowych i pęcherza moczowego, działa również jako środek moczopędny

– jest składnikiem naturalnym dezynfekcji rąk

– Stymuluje układ trawienny i służy jako środek antyseptyczny dla jelit.

OD DAWNA MA SZEROKIE ZASTOSOWANIE W KUCHNI

– Tymianek opóźnia gnicie mięsa, i był używany w tym celu w ciepłych klimatach przed wynalezieniem lodówek.

PRZEPISY, CZYLI JAK UŻYĆ TYMIANKU I OLEJKU TYMIANKOWEGO

1. KOMPRES GORĄCY NA BÓLE – dodatek olejku tymiankowego może być stosowany do gorącego kompresu po urazach sportowych, na rwę kulszową, zapalenie stawów, dnę moczanową, bóle reumatyczne, mięśniowe bóle i skręcenia.

2. TYMIANEK NA GRZYBICĘ, UKĄSZENIA OWADÓW, CZYRAKI
Może być stosowany w leczeniu grzybicy. Zastosuj olej czysty, nierozcieńczony, ale przed nałożeniem olejku posmaruj skórę jakimś tłustym kremem.

3. TYMIANEK NA OPRYSZCZKĘ – Może być stosowany na opryszczkę na ustach (wkroplić kroplę do niewielkiej ilości tłustego kremu, wymieszać i stosować do smarowania miejsc objętych opryszczką)

4. TYMIANEK NA OWADY – Zapach tymianku działa odstraszająco na owady. Można wlać kilka kropli olejku tymiankowego do rozpylacza z wodą i opryskać pomieszczenie. Chroni to przed inwazją owadów

5. TYMIANEK NA TRĄDZIK, CZYRAKI I BRODAWKI – Można go używać w rozcieńczeniu z wodą jako toniku lub do mycia twarzy. Jest to bardzo skuteczne w przypadku trądziku, na brodawki i czyraki
6. TYMIANEK NA ŁYSIENIE i WZMOCNIENIE WŁOSÓW – W leczeniu łysienia plackowatego, użyj olejki (tymianku, lawendy, rozmarynu i drzewa cedrowego) w mieszaninie z oliwą z pestek winogron jako nośnika.
Należy stosować mieszankę olejów, wmasowując je w skórę głowy. Powtarzamy tę procedurę przez kilka miesięcy.

Z JAKIMI OLEJKAMI ŁĄCZYĆ OLEJEK TYMIANKOWY – Ze względu na ryzyko podrażnień, dobrze jest korzystać z olejku tymiankowego w mieszankach z innymi olejkami. Łączy się on szczególnie dobrze z bergamotką, grejpfrutem, cytryną, lawendą, rozmarynem i sosną.

PRZECIWWSKAZANIA I INNE ZALECENIA – Nie zaleca się stosować olejku tymiankowego w czystej postaci, stężonej bezpośrednio na skórę, gdyż może powodować podrażnienie skóry.

Stosować tylko w rozcieńczeniu.

Nie stosować w przypadku ciąży, przy wysokim ciśnieniu krwi lub padaczce.

Jeśli masz raka, uszkodzenie wątroby, ani inne poważnych problemy zdrowotne, olej tymiankowy należy stosować pod kierunkiem wykwalifikowanego lekarza.

SPOSOBY STOSOWANIA OLEJKU TYMIANKOWEGO – Można olejkiem tymiankowym wmieszanym w tłusty krem masować podeszwy stóp.

Jest również bardzo skuteczny w inhalacjach, nawilżaczach powietrza lub wdychaniu tymianku (kilka kropli zakraplamy na chusteczkę, albo umieszczamy w nawilżaczu lub inhalatorze.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


Źródło zdrowie.hotto.pl

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | HUMOR | Tajemnicze | ŚmieszneZwierzęta | BUZZ | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | hot | CzasNaZioła | travelfreeads | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje