11 najlepszych domowych sposobów NA OPARZENIA SŁONECZNE. Skuteczne

Udostępnij
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

Oparzenie słoneczne jest spowodowane promieniami ultrafioletowymi słońca. Zbyt duża ekspozycja na światło UV może uszkodzić skórę, powodując jej zaczerwienienie i bolesność. Oto 15 PRZEPISÓW z 11 skutecznych domowych sposobów, które mogą być wykorzystane w przypadku innego rodzaju  oparzeń (nie tylko oparzeń słonecznych).

Objawy poparzenia słonecznego mogą nie wystąpić natychmiast. Mogą pojawić się do 5 godzin po opalaniu. Jeśli nie zareagujemy w odpowiednim czasie, poparzenie może prowadzić do obierania się skóry lub pęcherzy. Poparzenie słoneczne podwaja także ryzyko rozwoju czerniaka, śmiertelnej postaci RAKA SKÓRY.
Dlatego najlepszym sposobem uniknięcia oparzenia słonecznego jest oczywiście ZAPOBIEGANIE, czyli:
– trzymaj się z dala od słońca w godzinach od 10:00 do 16:00, kiedy słońce jest najsilniejsze.
– noś odpowiednią odzież, która zakrywa skórę, a także szeroki kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.
– jeśli nie umiesz się pohamować, żeby nie wystawiać swojego ciała na słońce, to kilka razy dziennie stosuj skuteczny krem przeciwsłoneczny do odsłoniętych obszarów skóry. Słońce to witamina D dlatego warto wystawiać na słońce odkryte ramiona chociaż na 15 minut dziennie.
POPULARNE artykuły, które również interesują innych:

loading…


DOMOWE SPOSOBY NA OPARZENIA SŁONECZNE SKÓRY – 11 zastosowań i 15 przepisów

Jeśli jednak już cierpisz na oparzenie słoneczne, możesz zastosować domowe środki zaradcze, które pomogą ukoić ból skóry i zmniejszyć stan zapalny.
1. SODA OCZYSZCZONA – Soda oczyszczona może być działać bardzo kojąco na opaloną skórę ze względu na jej zasadowość. Dodatkowo ma właściwości antyseptyczne, które zmniejszają uczucie swędzenia związanego z oparzeniem.
– KĄPIEL – Napełnij wannę zimną wodą, dodaj jedną szklankę sody oczyszczonej i dobrze wymieszaj. Zanurz się w wodzie na około 15 minut. Po wyjściu z wanny, osusz się lub poczekaj na wyschnięcie ciała. Rób to raz dziennie, a uzyskasz pozytywne wyniki.
– PASTA – Alternatywnie, wymieszaj cztery łyżeczki sody oczyszczonej z wystarczającą ilością wody, aby przygotować pastę. Nanieść pastę bezpośrednio na obolałą skórę za pomocą wacika. Zostaw ją na 10 minut, a następnie zmyj wodą. Postępuj zgodnie tak raz lub dwa razy dziennie przez kilka dni w zależności od nasilenia stanu zapalnego.
2. MĄKA OWSIANA – Mąka owsiana może również pomóc w leczeniu opalonej skóry. Ma właściwości łagodzące, które pomagają utrzymać naturalną wilgotność skóry i zmniejszają podrażnienie.
– KĄPIEL – Napełnij wannę zimną wodą, dodaj jedną szklankę mąki owsianej i dokładnie wymieszaj. Zanurzy się w wodzie na około pół godziny. Po wyjściu z wody osusz ciało unikając wycierania skóry ręcznikiem. Zrób to raz dziennie, aż pozbędziesz się objawów oparzenia słonecznego.
– MIKSTURA – Alternatywnie, ugotuj owsiankę z wystarczającą ilością wody, aż będzie miała płynną konsystencję. Niech się ostygnie, a następnie zastosuj ją na skórę. Nie należy wcierać tej mikstury w skórę. Zostaw ją na skórze przez pół godziny, a następnie spłucz zimną wodą. W razie potrzeby zastosuj tą metodę 2 lub 3 razy dziennie.
3. ALOES – Aloes ma doskonałe właściwości przeciwzapalne, które pomagają radzić sobie z różnymi objawami oparzenia słonecznego. Dodatkowo ma także właściwości łagodzące , które mogą złagodzić ból związany z oparzeniami słonecznymi.
– ŻEL ZE ŚWIEŻYCH LIŚCI – Wydobądź żel z sekcji liści aloesu. Umieść żel w lodówce na pół godziny. Zastosuj lekką powłokę schłodzonego żelu na opaloną skórę. Pozostaw do wyschnięcia, aby skóra w pełni mogła wchłonąć ten lek. Rób to pięć lub sześć razy dziennie przez kilka dni.
– SOK LUB ŻEL – Jeśli nie masz tej rośliny w domu, możesz zawsze kupić żel aloesowy w aptece.
4. CZARNA HERBATA – Czarna herbata jest pełna antyoksydantów, które są bardzo korzystne w leczeniu podrażnionej i opalonej skóry. Herbata ma garbniki, które pomagają chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV i zmniejszają stan zapalny. Pomaga również w przywróceniu równowagi pH skóry.
– NAPAR – Zanurz dwie lub trzy torebki w garnku z gorącą wodą. Pozwól, aby zaprzała się przez kilka minut.
Wyjmij torebki herbaty i pozwól, aby ochłodziła się do temperatury pokojowej. Zanurz szmatkę w roztworze i zwilż nią dotkniętą skórę. Używaj ją tak długo, aż będzie sucha i ponownie zastosuj, jeśli to konieczne, trzy lub cztery razy. Nie musisz po tym zmywać skóry. Rób to codziennie przez kilka dni, aż stan się poprawi.
5. OCET JABŁKOWY – Wspaniały środek ściągający, ocet jabłkowy może wyleczyć ból oparzenia i przyspieszyć proces gojenia. Ponadto kwas octowy obecny w occie jabłkowym pomaga łagodzić swędzenie i stan zapalny.
– KĄPIEL – Dodaj jedną szklankę octu jabłkowego do wanny wypełnionej letnią wodą. Zanurz się w tej wodzie na około pół godziny. Pomoże to zrównoważyć poziom PH opalonej skóry i wspomoże gojenie. Postępuj tak raz dziennie.
– OKŁADY – Alternatywnie, wymieszaj równe ilości octu jabłkowego i zimnej wody. Zanurz listki ręcznika papierowego w roztworze i połóż je na dotkniętym obszarze skóry. Pozostaw je tam aż do wyschnięcia. Powtarzaj czynność kilka razy dziennie przez kilka dni, aż stan się poprawi. Uwaga: Unikaj stosowania octu jabłkowego, jeśli masz otarcia na skórze.
6. CHŁODNY KOMPRES – Aby zmniejszyć stan zapalny i ból związany z oparzeniami słonecznymi, można zastosować zimne kompresy na dotkniętym obszarze. Zimne kompresy powodują, że małe naczynia krwionośne kurczą się, co z kolei zmniejsza stan zapalny.
– Zawiń garść kostek lodu w szmatkę. Trzymaj kompres na dotkniętym obszarze, dopóki jest zimny. Stosuj kilka razy dziennie, tyle ile potrzeba, aby zmniejszyć dyskomfort. Nigdy nie nakładaj lodu bezpośrednio na skórę, ponieważ może ją uszkodzić.
7. MLEKO – Tłuszcz, białko i pH mleka mają działanie łagodzące, działają przeciwzapalnie na skórę, które mogą dać Ci ulgę przy różnych objawach poparzenia słonecznego.
– OKŁADY – Wymieszaj jedną szklankę chudego mleka z czterema kubkami wody. Dodaj kostkę lodu. Zanurz czystą szmatkę w roztworze i nałóż ją na opaloną powierzchnię skóry na godziny. Następnie ostrożnie osusz skórę delikatnym ręcznikiem. Powtarzaj proces co cztery godziny przez kilka dni, aż ból i podrażnienie ustąpią. Zimna temperatura obkurczy naczynia krwionośne i zmniejszy obrzęk, podczas gdy mleko będzie tworzyć film białkowy, który pomoże złagodzić ból.
– ZSIADŁE MLEKO – podobnie kojące są okłady zsiadłego mleka (albo nawet smarowanie miejsc poparzonych zsiadłym mlekiem przynosi ulgę i zmniejsza oparzenia.
 
Bądź na bieżąco >>> hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ hotto

 
8. OLEJ KOKOSOWY – Ponieważ olej kokosowy jest pełen odżywczych kwasów tłuszczowych, to działa jak doskonały środek nawilżający, w celu zmniejszenia objawów oparzenia słonecznego. Witamina E obecna w oleju kokosowym działa jako przeciwutleniacz, który pomaga zmniejszyć stan zapalny spowodowany oparzeniami słonecznymi.
– SMAROWANIE – Lekko podgrzej olej kokosowy w mikrofali lub w inny sposób. Delikatnie wcieraj trochę oleju w opaloną powierzchnię skóry. Rób to trzy razy dziennie przez kilka dni w celu przyspieszenia gojenia.
9. MIÓD – Miód działa jak naturalny antybiotyk i pomaga utrzymać wilgoć w skórze, co jest niezbędne w leczeniu oparzenia słonecznego. Do tego enzym obecny w miodzie pomaga naprawić uszkodzoną skórę. Miód również zmniejsza stan zapalny i obrzęk związany z oparzeniami słonecznymi.
– Nałóż cienką warstwę naturalnego miodu na dotkniętą skórę i pozostawić do wyschnięcia. Ponieważ wilgoć z miodu wchłania się w skórę, przyspiesza gojenie się i minimalizuje ból. Stosuj miód dwa lub trzy razy dziennie przez tydzień. Jedz także jedną łyżkę miodu ze szklanką letniej wody trzy razy na dobę, aby wzmocnić system odpornościowy i przyspieszyć gojenie. W rzeczywistości można jeść miód regularnie, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i promienną skórą.
10. ZIEMNIAKI – Surowy ziemniak jest doskonały do złagodzenia oparzenia słonecznego, ponieważ naturalna skrobia znajdująca się w ziemniakach pomaga wyciągnąć ciepło ze skóry.
– PASTA – Obierz dwa duże ziemniaki i pokrój w małe kawałki. Zmiksuj te kawałki w blenderze, aby uzyskać pastę.
Nanieść pastę na dotkniętą skórę i pozostaw do wyschnięcia. Potem weź chłodny prysznic. Powtarzaj ten proces raz dziennie przez kilka dni, aż wszystkie objawy znikną.
11. NAGIETEK, czyli 3 x „O” – Znakomity na Oparzenia (Odleżyny i Odmrożenia)
WYCIĄG Z NAGIETKA – zaparz nagietek (kwiaty nagietka lub susz) tak jak parzysz herbatę i następnie nasączając gazę czy papierowy ręcznik przykładaj na poparzone miejsca. Wyciąg z nagietka (zaparzamy nagietek w niewielkiej ilości wody) można zmieszać z tłuszczem (typu olej, tłuszcz gęsi, olej kokosowy) i tak zrobionym mazidłem smarować miejsca poparzone.

Wszystkie te środki są odpowiednie do leczenia niewielkich oparzeń słonecznych, które powodują, że skóra jest zaczerwieniona lub obrzęknięta. W przypadku poważnego oparzenia słonecznego, które obejmuje pęcherze lub pękanie skóry, należy skontaktować się z lekarzem i stosować inne środki.
Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


źródło:top10homeremedies.com/home-remedies/home-remedies-sunburn.html/

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | HUMOR | Tajemnicze | ŚmieszneZwierzęta | BUZZ | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | hot | CzasNaZioła | travelfreeads | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje