Niepodważalnie udowodniono przyczynę chorób krążenia, zawałów serca, zgonów

Udostępnij
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

I to ten  jeden składnik w żywności jest odpowiedzialny za choroby krążenia, zawały serca i zgony ludzi ! Wreszcie oficjalne wyniki badań potwierdziły dramatyczny wpływ żywności na stan naszego zdrowia.
W efekcie wyników tych badań amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności (odpowiednik polskiego GIS) wprowadza od połowy 2018 roku całkowity zakaz stosowania tego składnika we wszystkich produktach spożywczych !!! Na swojej stronie FDA pisze: „Oczekuje się, że działania FDA zmniejszą choroby niedokrwienne serca i będą mogły zapobiec tysiącom śmiertelnych zawałów serca każdego roku.”

Na skutek tego zakazu dojdzie nie tylko do zmian w produkcji bardzo wielu popularnych i lubianych artykułów spożywczych ale i do zmiany przepisów kulinarnych. I jak tu będą powstawały wspaniałe ciasta i pyszne ciasteczka. A w Polsce cisza…

Podobne artykuły, które również interesują innych:

loading…


Produkty CAŁKOWICIE ZAKAZANE w USA od 2018 r. FDA oficjalnie potwierdziło, że powodują zawał serca, choroby krążenia i zgony ludzi

Jak pokazały badania, margaryny, przekąski, niektóre słodycze i inne produkty (wykaz na końcu wpisu) zawierające utwardzane tłuszcze trans zatykają i uszkadzają tętnice, przyczyniają się do chorób krążenia, zawałów serca i śmierci ludzi.

Dlatego wszystkie produkty z tłuszczami trans będą od drugiej połowy 2018 roku CAŁKOWICIE ZAKAZANE !!! na rynku amerykańskim. Tym samym przyznano, że to co jest dobre dla przedłużenia terminu ważności, obróbki produktów  nie jest dobre dla zdrowia i długości życia ludzi. Jak możemy przeczytać na stronie FDA  (amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności, odpowiednik polskiego GIS, czyli Głównego Inspektora Sanitarnego) cytuję: „Akcja prowadzona przez FDA ma zmniejszyć choroby niedokrwienne serca i zapobiec tysiącom śmiertelnych zawałów serca rocznie”

A co zrobiono w USA w tej sprawie wcześniej?
Okazuje się, że już od 2006 roku, producenci w USA mają obowiązek informować na etykietach produktów o zawartości tłuszczów trans. FDA szacuje, że dzięki zasadom etykietowania, które ta instytucja wprowadziła zmniejszyło się spożycie tłuszczów trans aż o 78 %. Te nowe zasady etykietowania stały się kluczowym czynnikiem dokonywania wyborów przez konsumentów ograniczających spożycie produktów z tłuszczami trans. I chociaż spożycie tłuszczów trans bardzo znacząco zmalało, nadal jest za wysokie. Dlatego też amerykański Instytut Medycyny zaleca (jeszcze przed zakazem  całkowitego stosowania) aby spożycie tłuszczów trans było tak niskie, jak to możliwe. To zalecenie (mimo braku takich zaleceń w Polsce) należy natychmiast wprowadzić w swoim domu.

Ta publikacja FDA ( US Food and Drug Administration) z dnia 16.06.2015 informuje, że AMERYKAŃSKI PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY MA DO LIPCA 2018 CAŁKOWICIE USUNĄĆ TŁUSZCZE TRANS Z ŻYWNOŚCI. Taki całkowity zakaz obowiązuje już w Danii i Norwegii a w Polsce… cisza.

Dlaczego zatem o tym nie mówi się w Polsce ?!

Dlaczego producenci w Polsce nie mają obowiązku podawania szczegółowych informacji na etykietach o ilościach tych tłuszczów w produktach spożywczych ?! No właśnie. Dlaczego?

Ale dopóki nic się w tej kwestii nie zmieni, jedyne co możemy zrobić teraz w Polsce to:
CZYTAĆ ETYKIETY – im wyżej jest jakiś składnik na etykiecie, tym więcej jest go w danym produkcie i
NIE KUPOWAĆ PRODUKTÓW, które mają wymienione w swoim składzie nazwy: utwardzony, uwodorniony, częściowo uwodorniony. To pod tymi nazwami kryją się tak szkodliwe tłuszcze trans, które:
– zatykają i uszkadzają tętnice,
– przyczyniają się do chorób krążenia,
– zawałów serca i śmierci ludzi
– i przez to od połowy  2018 roku będą CAŁKOWICIE ZAKAZANE W USA.

Przy okazji zobacz jak szybko można odróżnić margarynę od dobrego masła lub tłuszczu podobnego do masłataki domowy test >>>

POPULARNE ARTYKUŁY, które również interesują innych:
loading...

hotto.pl-udowodniono-przyczyne-zawalow-serca-chorob-krazenia-smierci-ludzi
A oto jakie jeszcze potwierdzenia możemy przeczytać w tej samej publikacji FDA :
„Badania pokazują, że dieta i odżywianie odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu przewlekłych problemów zdrowotnych, takich jak choroby układu krążenia i obecna akcja idzie w parze z innymi inicjatywami FDA w celu poprawy zdrowia Amerykanów”, to słowa dr Susan Mayne, dyrektor Centrum FDA ds Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia. „To stwierdzenie jest oparte na szeroko zakrojonych badaniach nad skutkami dodawania do żywności utwardzanych olejów” (Partially Hydrogenated Oils, w skrócie PHOs) .
Jak powiedział Stephen Ostroff, MD z FDA „Oczekuje się, że działania FDA zmniejszą choroby niedokrwienne serca i będą mogły zapobiec tysiącom śmiertelnych zawałów serca każdego roku.”

Sprawdź ważny sposób  jak postępować przy zawale serca gdy jesteśmy sami, zanim przyjedzie lekarz  >>>
Bądź na bieżąco >>> hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>>
POLUB STRONĘ hotto

 

Gdzie najczęściej występują utwardzone tłuszcze trans

Produkty spożywcze, w których najczęściej spotykamy tłuszcze trans  i często ukrywają się pod nazwami: utwardzony, uwodorniony, częściowo uwodorniony to:
margaryny (zwłaszcza twarde), majonezy, chrupiące przekąski (chipsy, krakersy, paluszki, itp), słodycze (pączki wielokrotnie smażone w tym samym tłuszczu, ciasta, ciastka, herbatniki, czekoladowe artykuły, biszkopty, wafelki), fast-foody (frytki, również wielokrotnie smażone w tym samym tłuszczu), produkty które dzięki tłuszczom trans mają przedłużony termin ważności (koncentraty, przeciery, zupy w proszku).

 

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


źródło: fda.gov/newsevents/newsroom/pressannouncements/ucm451237.htm FDA ( US Food and Drug Administration), Agencja ds. Leków i Żywności jest najważniejszą instytucją rządową w USA, która dba o bezpieczeństwo zdrowia Amerykanów, dopuszczając na rynek żywność, kosmetyki, chemię, leki, szczepionki, suplementy diety, artykuły medyczne itp.

Zapisz

Zapisz

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | HUMOR | Tajemnicze | ŚmieszneZwierzęta | BUZZ | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | hot | CzasNaZioła | travelfreeads | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje