Zapomniany lek z polskiego ogrodu, łatwo dostępny a niewiele osób wie, że leczy tak poważne choroby! Tego się nie spodziewasz

Udostępnij
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

Zapomniany lek z polskiego ogrodu, łatwo dostępny a niewiele osób wie, że leczy tak poważne choroby! Tego się nie spodziewasz. ZASKAKUJĄCE KORZYŚCI ZDROWOTNE

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak to drzewo i jego owoce są cenne dla zdrowia.

Kiedyś powszechnie występujące, dziś na nowo zaczyna być odkrywane, gdyż ma wiele właściwości leczniczych i zdrowotnych, których większość ludzi nie jest świadoma !!!

Badania naukowe wykazały, że spożywanie owoców tego drzewa (bogatych w mnóstwo dobroczynnych witamin i minerałów) ma pozytywne skutki prozdrowotne w przypadku:
– raka,
– chorób serca,
– chorób oczu (żółta plamka)
– starzenia i
– chorób neurologicznych,
– stanów zapalnych,
– cukrzycy i
– infekcji bakteryjnych.

Drzewo to pochodzi z Chin, gdzie od wieków było uprawiane.

Później zaczęto je uprawiać również w innych rejonach świata. Rozprzestrzeniło się z upraw i obecnie rośnie dziko w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz na wyspach Pacyfiku. W Europie zaczęto uprawiać od XI wieku.

W Polsce występuje często, jako jedyny gatunek.

hotto_.pl-morwa-biala-wlasciwosci-zastosowanie

Wiele ziół, nie jest dobrze znanych ze swoich właściwości leczniczych, ponieważ są one najczęściej wykorzystywane do celów przemysłowych.
Z morwą białą nie jest inaczej. Morwa ma wiele zastosowań przemysłowych, ale co ważniejsze, ma wiele właściwości leczniczych i zdrowotnych, których większość ludzi nie jest świadoma.  Owoce morwy białej były i są stosowane w medycynie chińskiej od tysięcy lat w leczeniu różnych chorób. Jej owoce są bardzo zdrowe, pomocne w zwalczaniu poważnych chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca, a nawet nowotwory.

Biała morwa, kiedyś bardzo popularna w polskich ogrodach, zawiera kwasy organiczne, witaminę C, karoten, pektyny i błonnik.

Te aktywne składniki owoców morwy pomagają także w:
zapaleniu migdałków,
leczyć kaszel, gorączkę, biegunkę, bóle głowy i stany zapalne.Drewno z drzewa morwy jest wykorzystywane do celów przemysłowych a liście służą jako pokarm dla jedwabników. Poniżej bardziej szczegółowo najważniejsze korzyści z morwy.

ZASKAKUJĄCE KORZYŚCI zdrowotne morwy białej

– OWOCE MORWY – Smaczne, mięsiste i soczyste owoce morwy maja niewiele kalorii (tylko 43 kalorii na 100 g). Są kompozycją fito-związków odżywczych, takich jak przeciwutleniacze, minerały i witaminy, które są niezbędne dla optymalnego zdrowia.

– Pędy i liście – zawierają hormon wzrostu – w Chinach napar podawano dzieciom wątłym i wolno rosnącym.

POPULARNE ARTYKUŁY, które również interesują innych:
loading...

– Morwy mają znacząco duże ilości fitochemicznych flawonoidów fenolowych zwanych antocyjanami. Badania naukowe wykazały, że spożywanie owoców ma pozytywne skutki prozdrowotne w przypadku raka, starzenia i chorób neurologicznych, zapalenia, cukrzycy i infekcji bakteryjnych.

– Owoce morwy zawierają resweratrol, kolejny przeciwutleniacz.

Resweratrol chroni przed ryzykiem udaru mózgu poprzez zmianę mechanizmów molekularnych w naczyniach krwionośnych; zmniejsza podatność na uszkodzenia przez zmniejszoną aktywność angiotensyny (hormonu powodującego zwężanie naczyń krwionośnych, co podnosi ciśnienie krwi), ale wzmagające wytwarzanie hormonu rozszerzającego naczynia, tlenku azotu.

– Ponadto, te owoce stanowią doskonałe źródło witaminy C (36,4 mg na 100, o 61% RDI), która jest również silnym naturalnym przeciwutleniaczem. Spożywanie pokarmów bogatych w witaminę-C pomaga organizmowi rozwijać odporność na czynniki zakaźne, działa przeciwzapalnie i zwalcza szkodliwe wolne rodniki.– Owoce zawierają także, oprócz wyżej wymienionych antyutleniaczy, małe ilości witaminy A i E antyoksydanty, takie jak:
luteina, zea-xantyna, beta-karoten oraz karoten w małych, ale zauważalnych ilościach. W sumie, te związki działają jako pomoc w ochronie przed szkodliwym wpływem tlenu pochodzącego z wolnych rodników i reaktywnym formom tlenu (ROS), które odgrywają ważną rolę w procesach starzenia i różnych chorób.

Zeaxantyna, ważnym karotenoidem wybiórczo koncentrującym się w plamce żółtej siatkówki, gdzie przypuszcza się, zapewnia funkcje przeciwutleniające i chroni siatkówkę od szkodliwych promieni ultrafioletowych na zasadzie filtrowania światła.

– Morwy stanowią doskonałe źródło żelaza, które rzadko występuje wśród jagód, i zawierają 1,85 mg / 100 g owoców (około 23% RDI).
Żelazo, jako składnik hemoglobiny wewnątrz czerwonych krwinek, określa zdolność przenoszenia tlenu we krwi.

– Są one również dobre jako źródło minerałów, takich jak potas, mangan i magnez.
Potas jest ważnym składnikiem komórek i płynów ustrojowych, który pomaga kontrolować tętno i ciśnienie krwi.
Mangan jest wykorzystywany przez organizm jako składnik enzymu przeciwutleniacza dysmutazy ponadtlenkowej.

– Morwy są bogate w witaminy grupy B-kompleks i witaminę K.
Zawierają bardzo dobre ilości kwasu foliowego, witaminy B6, niacynę (wit. B1), ryboflawinę.
Witaminy te pomagają organizmowi w metabolizmie węglowodanów, białek i tłuszczów.

Owoce morwy mogą być spożywane zarówno świeże jak  i suszone.
Mają słodki i pyszny smak, są pełne składników odżywczych i dają szereg potencjalnych korzyści zdrowotnych. Są to cechy żywności, które dobrze pasują do zdrowej diety.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.
loading...
Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania zobacz więcej: hotto.pl #zdrowie #ciekawe #popularne #hotto #porady #kobieta #zdrowotne #przepisy #rady #metody #ciekawostki ... źródło:zdrowie

źródło: zdrowie.hotto.pl

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | HUMOR | Tajemnicze | ŚmieszneZwierzęta | BUZZ | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | hot | CzasNaZioła | travelfreeads | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje