7 niezwykłych objawów niedoboru żelaza. 5 i 6 objaw zdumiewa !!!

Udostępnij
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

Nawet się nie spodziewasz ile możesz zaoszczędzić korzystając tylko z tego jednego naturalnego sposobu uzupełniania żelaza. I nie są potrzebne żadne suplementy !!! A przy okazji dowiedz się dlaczego niektóre dzieci jedzą kredę, ziemię lub inne dziwne substancje.

Żelazo jest minerałem, który odgrywa istotną rolę w ochronie zdrowia i dobrego samopoczucia. Niedostateczny poziom żelaza może siać spustoszenie w całym ciele.  „Podstawową rolą żelaza jest przenoszenie tlenu z krwi do każdej komórki w organizmie”, mówi Beth Thayer, RDN, MS , dyrektor  Center for Health Promotion and Disease Prevention w Henry Ford Health System w Detroit.
Żelazo jest ważnym składnikiem hemoglobiny, białka w czerwonych komórkach krwi, który przenosi tlenu z płuc i transportuje go w organizmie. Dzięki poznaniu objawów niedoboru żelaza i wyrównaniu jego poziomów zaoszczędzisz na zdrowiu i pieniądzach. Nie potrzeba wydawać pieniędzy na suplementy, gdyż bardzo szybko można uzupełnić niedobory w naturalny sposób. Ale o tym poniżej.
Popularne artykuły, które również interesują innych:

loading…


Bez żelaza wiele funkcji organizmu nie będzie działać prawidłowo.

Jeśli organizm nie ma wystarczającej ilości żelaza, nie może produkować dość zdrowych, transportujących tlen czerwonych krwinek. Niedobór żelaza może spowodować niedokrwistość, co oznacza, że masz za mało hemoglobiny.

Zapotrzebowanie na żelazo, czyli ile żelaza dziennie:
Kobiety w swoim wieku rozrodczym narażone są na większe ryzyko niedoboru żelaza z powodu utraty krwi podczas miesiączki. Według Centers for Disease Control and Prevention , zalecana dawka żelaza w dziennej diecie dla kobiet w wieku od 19 do 50 lat wynosi 18 miligramów (mg).
Kobiety w ciąży powinny spożywać 27 mg dziennie. „Kobiety w ciąży potrzebują największej ilości żelaza”, mówi Marilyn Murr, MD , ze School of Medicine na University of Texas Health Science Center w Houston. „Dziecko działa jak pasożyt pobierając żelazo, a kobieta zwiększa objętość krwi w celu tworzenia objętości krwi dziecka.”
– Natomiast dorośli mężczyźni potrzebują tylko około 8 mg żelaza dziennie.

Rodzaje żelaza i jego źródła:
Istnieją dwa rodzaje żelaza: żelazo ze źródeł zwierzęcych i żelazo ze źródeł roślinnych. Żelazo ze źródeł zwierzęcych jest łatwiej absorbowane przez krew.

Pokarmy bogate w żelazo to: natka świeżej zielonej pietruszki, wołowina, wątroba, ostrygi, fasola, zboża i ciemnozielone liściaste, takie jak szpinak.

Oto siedem zaskakujących objawów niedoboru żelaza.

1. Skrajne zmęczenie i wyczerpanie
Zasadniczy znak, że organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości żelaza może być najtrudniejszy do powiązania z niedoborem żelaza. Jest to jeden z najczęstszych objawów niedoboru żelaza, ponieważ oznacza to, że organizm ma problemy przenoszenia tlenu do komórek, co ma on wpływ na poziom energii. Osoby pozbawione wystarczającej ilości żelaza we krwi często czują się ospałe, słabe i nie mogą się skupić. Chociaż zmęczenie może być objawem wielu innych przyczyn, jeśli nie minie wraz z odpowiednim odpoczynkiem, należy rozważyć sprawdzenie poziomu żelaza.

2. Częste infekcje
Żelazo odgrywa kluczową rolę w zdrowym układzie odpornościowym , więc niższe poziomy tego minerału mogą czynić kogoś bardziej podatnym na infekcje. Czerwone krwinki pomagają transportować tlen do śledziony, która jest miejscem, gdzie infekcje mogą być odpierane. Czerwone krwinki przenoszą także tlen do węzłów chłonnych, które są domem walczących z zakażeniami białych krwinek,. Gdy ktoś ma niedobór żelaza, białe krwinki nie są produkowane  dobrze, i nie są one tak silne, ponieważ nie mają wystarczająco dużo tlenu, co sprawia, że organizm jest bardziej podatny na infekcje.
3. Blada skóra
Chociaż nie zawsze jest to ten przypadek, posiadanie bladej skóry często jest wiązane z byciem chorym, ale jest tego dobry powód. Hemoglobina nadaje skórze jej rumiany kolor. Niski poziom żelaza powoduje, że skóra staje się jaśniejsza. Gdy czerwone krwinki stają się ubogie w żelazo, stają się mniejsze i jaśniejsze więc skóra staje się także jaśniejsza. Może to być łatwiejsze do wykrycia u osób z jasną cerą, ale bez względu na kolor skóry, jeśli obszar w okolicach dolnej powieki jest jaśniejszy niż normalnie, może to być oznaką niedoboru żelaza.

4. Obrzęk języka i pęknięcia kącików ust
Brak tlenu może również powodować że mięśnie powiększają się i stają się bolesne. Tak dzieje się ze wszystkimi mięśniami, ale język jest jedynym który widać. Pęknięcia kącików ust są także powszechne wśród osób z niedoborem żelaza (chociaż w tym przypadku może być to oznaką niedoborów witaminy B).
Bądź na bieżąco >>> hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ hotto

5. Zespół niespokojnych nóg
U niektórych ludzi, którzy mają niedobór żelaza rozwija się zespół niespokojnych nóg, zaburzenie, które powoduje, że mają silną potrzebę poruszania nogami. Chęć często przychodzi z nieprzyjemnym uczuciem mrowienia w nogach, które może sprawić, że trudno zasnąć. Wykorzystują to producenci suplementów i oferują za większe pieniądze suplementy, gdy tymczasem lek natury za grosze jest na wyciągnięcie ręki.

6. Pica (łaknienie spaczone)
Osoby z niedoborem żelaza mogą odczuwać łaknienie dla substancji nieżywnościowych, takich jak glina, ziemia lub kreda. Murr mówi, że naukowcy jeszcze nie wiedzą, dlaczego tak się dzieje z ludźmi, gdy nie otrzymują wystarczającej ilości żelaza, ale zaspokajając te zachcianki i jedząc te substancje mogą sobie jeszcze zaszkodzić. Glina, kreda, ziemia zakłócają wchłanianie żelaza, twierdzi.
hotto.pl-niedobory-zelaza-objawy-zrodla-normy-jak-uzupelnic-domowy-sposob
7. Utrata włosów
Niedobór żelaza, zwłaszcza, gdy rozwija się anemia, może powodować wypadanie włosów. Kiedy mieszki włosowe nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu, przechodzą w fazę spoczynku, a włosy wypadają i nie odrastają aż niedokrwistość minie. Normalnym jest, utrata około 100 kosmków włosów dziennie. Jednakże, jeśli zauważysz nadmierne wypadanie włosów i nie odrastanie ich, może to być oznaką niedoboru żelaza.

Jeśli występują takie objawy i myślisz że może to być niedobór żelaza, skonsultuj się z lekarzem. On może pomóc znaleźć dla ciebie sposoby, obejmujące spożycie większej ilości pokarmów bogatych w żelazo w diecie i ustalić czy trzeba podać suplementy żelaza.

SPRAWDZONY I NATURALNY (najszybszy i najtańszy) SPOSÓB NA UZUPEŁNIENIE NIEDOBORU ŻELAZA

Ludzie szukają suplementów z żelazem a tymczasem jest jeden najprostszy sposób, który pozwala w ciągu miesiąca wyrównać niedobory żelaza. Wystarczy jeść każdego dnia pęczek świeżej i posiekanej natki pietruszki (na kanapkach, w sałatkach, jako dodatek do sera, nabiału, zupy, ziemniaków, warzyw a nawet jako dodatek do jajecznicy wrzucony w ostatniej fazie smażenia).
Efekt rewelacyjny. Po miesiącu jedzenia natki pietruszki, bez leków i suplementów niedobór żelaza jest uzupełniony!!! a nieprzyjemne w/w objawy znikają.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


http://www.everydayhealth.com/news/unusual-signs-iron-deficiency/

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | HUMOR | Tajemnicze | ŚmieszneZwierzęta | BUZZ | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | hot | CzasNaZioła | travelfreeads | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje