13 domowych sposobów NA UŻĄDLENIE pszczoły, osy, meszki i innych owadów

Udostępnij
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

Skuteczne, domowe sposoby na użądlenie pszczoły, osy, meszki, muchy końskiej, mrówki i innych owadów, przekazywane z pokolenia na pokolenie. 13 przepisów.

Dla większości ludzi użądlenie przez pszczoły jest tylko uciążliwością. Mogą wystąpić chwilowe ostre bóle, obrzęki, zaczerwienienie, uczucie ciepła i swędzenie w miejscu użądlenia ale nie ma poważnych powikłań. Jeśli jesteś uczulony na pszczoły lub zostałeś użądlony wiele razy, sprawa może być bardziej problematyczna. Może stanowić nawet zagrożenie dla życia.
Kiedy pszczoły cię żądlą, ich żądło zostaje wprowadzone do twojej skóry. To ostatecznie zabija pszczołę. Pszczoły miodne są jedynym typem pszczół, które umierają po tym, jak użądlą. Osy i inne gatunki nie tracą żądeł. Mogą żądlić cię więcej niż jeden raz. Jeśli pszczoła cię użądli, pozostawia jadowitą toksynę, która może powodować ból i inne objawy. Niektórzy ludzie są uczuleni na tę toksynę. Łagodne reakcje alergiczne mogą powodować skrajne zaczerwienienie i zwiększenie obrzęku w miejscu użądlenia.

Użądlenie pszczoły, osy, meszki czy innych owadów i ciężkie reakcje alergiczne, które mogą powodować takie objawy jak:

– wysypka, bladość skóry, silny świąd,
– obrzęk języka i gardła, opuchlizna,
– nudności i wymioty, biegunka,
– trudności w oddychaniu, szybki puls,
– zawroty głowy, utrata przytomności.
Jeśli masz jakieś oznaki ciężkiej reakcji na użądlenie, wezwij pogotowie ratunkowe gdyż może wystąpić wstrząs anafilaktyczny , zagrażająca życiu reakcja alergiczna.
hotto.pl-na-uzadlenia-osy-pszczoly-meszki-inne-owady-13-domowych-przepisow

Popularne artykuły, które również interesują innych:

loading…


Domowe środki zaradcze

Jeśli nie jesteś uczulony na pszczoły, czy inne owady i nie doświadczasz objawów ciężkiej reakcji alergicznej, większość przypadków użądlenia możesz leczyć w domu.

Jeśli pszczoła czy osa cię użądli, niezwłocznie usuń żądło przy pomocy paznokci lub nawet krawędzią karty kredytowej. Pomaga to ograniczyć ilość toksyn uwolnionych do skóry. Umyj miejsce ukłucia mydłem i wodą. Schłodzenie lodem miejsca użądlenia jest najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie wchłaniania jadu. Może również pomóc w zmniejszeniu obrzęku.

I. Te domowe metody na użądlenia przekazywane z pokolenia na pokolenie mogą pomóc złagodzić objawy użądlenia:
1. Miód na użądlenia
Miód może pomóc w gojeniu ran, w bólu i swędzeniu. Zastosuj niewielką ilość na dotkniętym miejscu. Przykryj luźnym bandażem i pozostaw na około godzinę.
2. Cebula na użądlenia
Przekrój cebulę i przyłóż plasterek świeżej cebuli. Przykryj luźnym bandażem i pozostaw na około godzinę.
3. Proszek do pieczenia
Pasta z sody oczyszczonej i wody może pomóc w zneutralizowaniu jadu pszczół i w ten sposób zmniejszyć ból, swędzenie i obrzęk. Nanieś grubą warstwę pasty z sody na dotkniętą powierzchnię. Przykryj bandażem. Zostaw na co najmniej 15 minut i ponownie zastosuj w razie potrzeby.
4. Ocet jabłkowy
Ocet może również pomóc w zneutralizowaniu jadu pszczół. Zanurz miejsce użądlone miejsce w naczyniu z octem jabłkowym na co najmniej 15 minut. Można także zanurzyć wacik lub chusteczkę w occie, a następnie zastosować miejscowo.
5. Pasta do zębów
Nie jest jasne, dlaczego pasta do zębów pomaga po użądleniu.  Ale działa i jest niedrogim i łatwo dostępnym środkiem domowym do wypróbowania. Po prostu wyciśnij jej nieco na dotknięty obszar.
6. Środek zmiękczający mięso
Uważa się, że enzym zawarty w środkach do zmiękczania mięsa zwany papainą pomaga rozbić cząsteczki białka, które powoduje ból i swędzenie. Aby potraktować użądlone miejsce w ten sposób, zrób roztwór z jednej części środka zmiękczającego i czterech części wody. Zastosuj go na miejsce użądlenia przez około 30 minut.
7. Zmoczona tabletka aspiryny
Popularnym środkiem zaradczym do zmniejszania bólu i obrzęku po użądleniu przez pszczołę jest stosowanie na to miejsce mokrej aspiryny lub pasty z aspiryny. Wyniki jednego z badań przeprowadzonych w 2003 r. wykazały jednak, że zastosowanie aspiryny miejscowo w rzeczywistości zwiększyło zaczerwienienie i nie powodowało zmniejszenia czasu trwania obrzęku lub bólu w porównaniu do używanego w tym celu samego lodu.

II. Zioła i olejki – te zioła mają właściwości gojenia ran i mogą pomóc złagodzić objawy po pszczelim użądleniu:
8. Aloes jest znany z łagodzącego działania na skórę i łagodzenia bólu. Jeśli masz roślinę z aloesu, zerwij liść i wyciśnij żel bezpośrednio na dotknięty obszar.
9. Krem z nagietkiem jest środkiem antyseptycznym stosowanym do leczenia niewielkich ran i zmniejszającym podrażnienie skóry. Zastosuj krem bezpośrednio na miejsce użądlenia i zakryj bandażem.
10. Olejek eteryczny z lawendy ma właściwości przeciwzapalne i może pomóc złagodzić obrzęk. Rozcieńcz olejek olejem nośnikowym, takim jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek. Podaj kilka kropli mieszaniny na miejsce użądlenia.
11. Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem antyseptycznym i może łagodzić ból. Wymieszaj go z innym olejem i podaj kroplę na miejsce użądlenia.
12. Oczar jest sprawdzonym środkiem ziołowym w przypadku ukąszeń owadów i pszczół. Może pomóc zmniejszyć stan zapalny, ból i świąd. W razie potrzeby stosuj go miejscowo.

III. Inne zabiegi
13. Tradycyjne zabiegi w przypadku użądlenia przez pszczoły – Pszczele użądlenia są tradycyjnie leczone lodem lub zimnymi okładami, aby zmniejszyć ból i obrzęk.
Mogą też pomóc lekarstwa przeciwzapalne. Swędzenie i zaczerwienienie można leczyć przy użyciu kremu z hydrokortyzonem lub płynu kalaminowego. Jeśli swędzenie i obrzęk są ciężkie, doustne przyjmowanie środków antyhistaminowych może przynieść ulgę.
Ważne: Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, nie drap miejsca użądlenia. Drapanie może nasilać swędzenie, obrzęk i zaczerwienienie. Jeśli miałeś wstrząs anafilaktyczny po pszczołach w przeszłości, musisz zawsze nosić ze sobą EpiPen (adrenalina w jednorazowym zastrzyku). Jeśli zostaniesz ponownie użądlony, zastosowanie leku EpiPen może zapobiec ciężkiej reakcji alergicznej.
 
Bądź na bieżąco >>> hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB 💗 STRONĘ hotto

 
Kiedy pójść do lekarza
Większość użądleń nie wymaga wizyty u lekarza. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy ciężkiej reakcji alergicznej, na przykład wysypka, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych. Nie próbuj jechać sam na pogotowie. W przypadku użycia EpiPen w odpowiedzi na użądlenie, należy skontaktować się z lekarzem. Korzystaj z pomocy w sytuacjach awaryjnych, jeśli zostałeś użądlony kilka razy. Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy występujące po użądleniu nie zanikają po kilku dniach.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


źródło:healthline.com/health/outdoor-health/home-remedies-for-bee-stings#overview1

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | HUMOR | Tajemnicze | ŚmieszneZwierzęta | BUZZ | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | hot | CzasNaZioła | travelfreeads | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje